Все частіше в описі пристроїв зустрічається характеристика скла: 2D, 2,5D або 3D. Що це означає і чому вказують цю інформацію? Попереджаємо, що мова йде не про вимір простору.
2D
Цей тип скла досі використовується в нових моделях смартфонів. 2D - це скло з мінімально обробленими гранями. На особливу увагу гранях не приділяють, оскільки вони йдуть всередину корпусу. Відповідно, немає необхідності ретельно шліфувати скло. Клієнт не бачить граней і не торкається до них.
2,5D
2,5D - це проміжний варіант скла між 2D і 3D. Цей тип скла використовується для покриття звичайних екранів з плоским дисплеєм. Основна відмінність цього скла від скла 2D - це добре оброблені і закруглені грані. 2,5D використовується не тільки для безпеки - щоб не порізати руки, але і як елемент дизайну. Це скло робить дисплей візуально об'ємніше, а обриси корпусу - округлими. За рахунок цих візуальних ефектів смартфон виглядає меншим і більш делікатним. & Nbsp;
Для смартфонів скло 2,5D першими застосували в компанії Apple. Екран зі згладженими краями отримав iPhone 6. Однак в характеристиках пристроїв ніколи не згадувалося про склі 2,5D, його називали Zopo Touch.
У цього типу скла є і свій недолік. Якщо ви надумаєте наклеїти захисну плівку, то існує велика ймовірність, що по краях утворюються повітряні бульбашки.
3D
Тип 3D - це вигнуте скло. Мова йдете не тільки про краях, скло може бути зігнутим по центру або з боків. Наприклад, як у всьому відомих LG G Flex і Samsung Galaxy Edge.
Ці смартфони отримали вигнуті форми завдяки гнучким дисплеям і 3D склу, здатному плавно повторювати форму корпусу.
Варто відзначити, що ця характеристика не входить в основні характеристики; її вказують, як додаткову. Форма скла практично не впливає на його міцність, тому стверджувати, що 3D міцніше, ніж 2,5D буде неправильно. Не плутайте цифри 2D, 2,5D, 3D з міцністю загартованого захисного скла, її позначають буквою H (Hardness - твердість).
Написати коментар